Činely

Istanbul Agop je synonymem pro špičkové činely, vyráběné v Turecku v duchu těch nejlepších tradic činelářské ruční výroby. Každý nástroj je jedinečným originálem a pestrá nabídka výrobních řad nabízí nesčetné možnosti hudebního vyjádření. Konkrétní rozměry a modely dostupné v každé řadě naleznete v Ceníku.

XIST

Moderní výrobní postupy v kombinaci s tradiční ruční výrobou, to je řada XIST. Bubeníkům přináší pestrou škálu zvukových možností, od těch klasičtějších po inovativní a moderní. Díky tomuto vám činely XIST budou inspirativním nástrojem v každém hudebním stylu. Rodinu XIST kromě řad XIST Brilliant, XIST Natural a XIST Ion obohatily nové řady XIST Ion Dark, XIST Dry Dark a XIST Dry Dark Brilliant. Po kliknutí na příslušnou řadu přehrajete videoukázku.

 

Video ukázka ZDE

30th Anniversary

Esenciální ztvárnění toho nejlepšího, co turecká činelářská tradice nabízí. Výroba každého činelu začíná ručním zhotovením “pupku” a následuje intenzivní a hloubkové tepání. Vše korunuje unikátní pre-aging proces.

 

 

Video ukázka ZDE

Agop Signature

Tato řada představuje odkaz a poctu zakladateli společnosti Agopu Tomurcukovi. Vznikla po jeho smrti na základě jeho osobních zápisků, které shromažďovaly nepřeberné zkušenosti s výrobou činelů pro celou řadu předních jazzových hráčů.

 

Video ukázka ZDE

Traditional

Řadou Traditional to vše začalo. Tyto nástroje jsou kompletně oboustranně soustružené, díky čemuž produkují bohaté a vřelé podtóny a jsou vysoce muzikální. V nabídce lze nalézt modely váhových kategorií od paper-thin až po heavy, díky čemuž skvěle poslouží v široké škále hudebních stylů. Řadu ještě rozšiřují modely trash-hit a nová řada Traditional Jazz.

 

 

Video ukázka ZDE

Sultan

Řada Sultan díky nesoustruženým částem nabízí kontrolovanější sound s lehce temnějšími podtóny.

 

Video ukázka ZDE

Turk

Velmi přesné tepání a žádné soustružení. Díky tomu je charakter činelů Turk velmi komplexní, suchý a temný.

 

Video ukázka ZDE

Custom Special Edition

Hlubší a širší soustružení se snoubí s váhou a profilací více orientovanou jazzovým a fusion směrem. Tyto činely s velmi klasickým zvukem spolehlivě fungují v celé řadě hudebních stylů.

 

Video ukázka ZDE

Clap Stack Signature Series

Istanbul Agop Clap Stack představuje unikátně tvarovanou a odladěnou kombinaci činelů, která autenticky vytváří sound analogového samplu tlesknutí. Na vývoji se podílel Trevor Lawrence Jr.

Video ukázka ZDE

Mel Lewis Signature

Podpisová řada legendárního jazzového bubeníka Mela Lewise, prvního firemního hráče Istanbul Agop. Velice muzikální a univerzální.

 

Video ukázka ZDE

Sterling Signature

Jedinečné činely na pomezí ride/crash, které vznikly ve spolupráci se studiovým hráčem Aaronem Sterlingem.

 

 

Video ukázka ZDE

OM

Řada OM vznikla ve spolupráci s bubenicí Cindy Blackman Santana. Činely fungují rovnocenně v jazzových i rockových odnožích hudby.

 

Video ukázka ZDE

Mantra

Řada Mantra opět vznikala ve spolupráci s Cindy Blackman Santana, s cílem získat ještě lepší projekci v hlasitějších stylech, při zachování muzikality řady OM.

 

Video ukázka ZDE

Epoch Signature

Řada Epoch vznikala ve spolupráci s legendou jazzrockových bicích Lenny Whitem

 

Video ukázka ZDE

Idris Muhammad Signature

Velice muzikální nástroje, na jejichž vzniku se podílel bubeník  Idris Muhammad.

Video ukázka ZDE

Joey Waronker Signature

Velice muzikální nástroje s podpisem studiového hráče Joey Waronkera.

 

 

Video ukázka ZDE

MS-X

MS-X představují ideální volbu pro začínající hráče, i díky své velmi přijatelné ceně. Spojují v sobě zvukové kvality mosazi a řemeslné kvality výrobců z Istanbul Agop.

 

Video ukázka ZDE

ART

Řada ART je vysoce univerzální a při velmi příznivé ceně nabízí profesionální zvukové možnosti.

 

Video ukázka ZDE

Band & Orchestra

Špičkové nástroje pro perkusisty i orchestrální hráče.